Antalya'da Çölyaklılara Özel Ücretsiz Ekmek

Haberler & Duyurular

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, normal ekmeğe alerjisi olan çölyak hastaları için özel ekmek üretip ücretsiz dağıtacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, normal ekmeğe alerjisi olan çölyak hastaları için özel ekmek üretip ücretsiz dağıtacak. Halk Ekmek yetkilileri, projeden yararlanmak isteyen çölyak hastalarından, kendileriyle iletişime geçmeleri çağrısında bulundu.

Halk Ekmek Fabrikası’nı işleten Aktif Grup Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Nükte, yeni bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında, çölyak hastalarına ücretsiz özel ekmek hizmeti vereceklerini söyledi. Çölyaklıların, karbonhidrat içeren ekmek dahil, hiç bir ürünü tüketemediklerini, bu nedenle büyük sıkıntı çektiklerini ifade eden Nükte, “Bu durumdaki vatandaşlarımız çok pahalı ürünleri satın almakta zorlanıyordu. Antalya Halk Ekmek onların yardımına koşuyor.” dedi.

Fatih Nükte, çölyak hastaları için yapılacak sosyal sorumluluk projesini, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüteceklerini belirtti. Fatih Nükte, şunları kaydetti: “Öncelikle Antalya’daki çölyak hastası sayısını belirlemek istiyoruz. Bunun için çölyaklılarla iletişim kurmayı hedefliyoruz. Bu durumdaki vatandaşlar Aksu’daki fabrikamıza gelerek ya da 426 39 07 nolu telefonumuzu arayarak temasa geçebilirler.”

Büyükşehir Belediyesi ile yürüttükleri ortak çalışma ile belirlenen çölyaklılara birer kart verileceğini aktaran Fatih Nükte, “Ne kadar hasta varsa haftanın üç günü onlara yetecek kadar özel glütensiz ekmek üreteceğiz. Kart ile belli büfelere gelen çölyaklılar, oradan özel ekmeklerini ücretsiz olarak alabilecekler. Çölyak hastalarının ekmekleri, son derece hijyenik koşullarda, özenli üretilip paketlenecek, Halk Ekmek’in bilinen kalitesini taşıyacak.” diye konuştu.

Fatih Nükte, kentin neresinde yaşıyor olursa olsun çölyaklıların Halk Ekmek Fabrikası ile iletişime geçebileceklerini ifade etti.